MIASTA.ORG :: Berlin - Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
51° N, 0° W
Ludność:
12 mln
Powierzchnia:
1607 km2
Burmistrz:
Boris Johnson
Powstanie:
42 r. n.e.

Chciał zalać Londyn

Muzułmański fanatyk chciał wysadzić wagon metra w tunelu pod Tamizą, aby w ten sposób zalać Londyn. 34-letni Dhiren Barota , z pochodzenia Hindus, wychował się w Wielkiej Brytanii i jako 20-latek przeszedł na islam. Jak pisze "Gazeta Wyborcza", niedoszły terrorysta planował m.in. wysadzenie wyładowanych butlami z gazem samochodów w podziemnych parkingach czy wysadzenie pociągu metra pod Tamizą. O wizji zalanego Londynu napisał w liście, który przejęły służby specjalne w Pakistanie. Barota nie miał działać sam - w przejętym dokumencie pisał o "uśpionej komórce" terrorystycznej w Anglii. [Interia.pl]

Dodano: 08.11.2006 15:36
Przeczytano: 2065 razy

Dodaj Komentarz


Komentarze

Boże!!Przeraża mnie to co tam się dzieje!!!Ja najprawdopodobniej do Londynu mam jechać w kwietniu.Ale jak będzie sie tak działo i to dotrze do moich rodziców albo dziadków to mnie za chiny nie puszczą.A ja uwielbiam Londyn i WB,a to jedyna moja szansa.Ale po jaka cholere ci Muzułmanie to robią?Czy daje im to satysfakcje,że kogoś pozbawią życia?!To jest bezsensowne i przykre.Tak dalej być nie może!!

Ewelcia 08.11.2006 17:43

No i pięknie!!!!Przez te całe ataki albo ich możliwości nie jade na wycieczke do Anglii!!!!!!!!Jestem bardzo wkurzona!!! Ludzie opanujcie się!

Dark Lady 14.11.2006 11:52

Mnie też przeraża, że: - jakiś pismak pisze brednie (albo tłumocz tłumoczy ) - inni bezmyślnie robią copypaste... Tylko nie pokazujcie tego newsa Tamizie, bo jeszcze się dowie i faktycznie zaleje Londyn. A może się tylko czepiam... pewnie autor z Interii jak to pisał był w stanie "nieważkości" (redaktor strony również)..

Alojz 14.11.2006 15:52

Podobne wiadomości

    Copyright by Michał Kalinowski © 2005 - 2020