MIASTA.ORG :: Berlin - Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
51° N, 0° W
Ludność:
12 mln
Powierzchnia:
1607 km2
Burmistrz:
Boris Johnson
Powstanie:
42 r. n.e.

Niemowlę pogryzione przez lisa

Niemowlę pogryzione przez lisa

Lis próbował wywlec miesięcznego chłopca z łóżeczka i z trudem dał się przepędzić zaalarmowanej płaczem matce dziecka. Dopiero kopiąc lisa, kobieta zdołała wyrwać synka z pyska zwierzaka. Denny Dolan stracił w tym ataku jeden z palców lewej dłoni; lekarze przyszyli go i czekają teraz na efekt zabiegu.

Zwierzę zaatakowało chłopca w sypialni jednorodzinnego domu w południowej części Londynu. Nie był to pierwszy taki przypadek w mieście. W czerwcu 2010 roku doszło do pogryzienia 9-miesięcznych bliźniaczek przez lisa, który wszedł na pierwsze piętro domu w centralnie położonej dzielnicy Hackney. We wrześniu tego samego roku lis pogryzł śpiącą mieszkankę równie gęsto zabudowanej dzielnicy Fulham.

Szacuje się, że w Londynie żyje około 10 tysięcy lisów, ale ataki na ludzi nie są częste. Burmistrz Boris Johnson zapowiedział jednak próbę ograniczenia liczby lisów. Zwierzęta te dostosowały się do miejskich warunków, żerują głównie na odpadkach i ryją nory wzdłuż linii kolejowych, na cmentarzach, ogrodzonych terenach przemysłowych, a nawet w ogrodach.

Dodano: 11.02.2013 14:13
Przeczytano: 2769 razy

Dodaj Komentarz


Komentarze

moze w koncu cos panstwo zrobi z tymi lisami, ja sama mam na ogrodzie lisy, z m-ca na miesiac staja sie coraz bardziej pewne siebie , nie daja sie juz tak latwo przeploszyc, dochodzilo juz nawet do prob ataku na moje koty! Poki co przeganiam je ale na dluzsza mete jest to coraz bardziej niebezpieczne.Co mam zrobic z lisami chodzacymi po moim ogrodzie!

gosc 07.04.2013 23:18

nie daleko mojego domu jest park ludzie boja sie chodzic przez niego owiele lepiej by bylo gdyby foxow nie bylo

gyniek 31.05.2013 0:30

Podobne wiadomości

Copyright by Michał Kalinowski © 2005 - 2020