MIASTA.ORG :: Berlin - Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
51° N, 0° W
Ludność:
12 mln
Powierzchnia:
1607 km2
Burmistrz:
Boris Johnson
Powstanie:
42 r. n.e.

Katastrofa helikoptera w dzielnicy Vauxhall

Katastrofa helikoptera w dzielnicy Vauxhall

Niedaleko stacji kolejowej w południowej części Londynu rozbił się śmigłowiec - poinformowała BBC. Śmigłowiec zawadził o dźwig w dzielnicy Vauxhall. W katastrofie zginął pilot i jeden z przechodniów. Dziewięć osób zostało rannych, jedną ofiarę w stanie krytycznym zabrano do szpitala.

Policja wykluczyła, że był to zamach terrorystyczny. Choć maszyna roztrzaskała się niedaleko siedziby brytyjskiej agencji wywiadowczej MI6 w Londynie.

Do katastrofy w pobliżu stacji kolejowej Waterloo i stacji metra Vauxhall doszło w godzinach porannego szczytu. Według straży pożarnej, jedna z ofiar śmiertelnych była na pokładzie śmigłowca. Natomiast na ziemi rannych zostało 9 osób, w tym jedna ciężko. Inną strażacy wyciągnęli z płonącego samochodu.

Maszyna zahaczyła o dźwig budowlany. - Górną część dźwigu przesłaniała mgła, więc nie widziałem samego uderzenia - powiedział BBC jeden ze świadków. - Usłyszałem jedynie odgłos uderzenia i zobaczyłem jak helikopter i części dźwigu spadają na ziemię - relacjonował.

Następnie runęła na ziemię i eksplodowała. - To był naprawdę głośny wybuch - powiedział inny świadek. Szczątki helikoptera stanęły w płomieniach.

Dodano: 16.01.2013 14:09
Przeczytano: 2769 razy

Dodaj Komentarz


Komentarze

Brak Komentarzy.

Podobne wiadomości

Copyright by Michał Kalinowski © 2005 - 2020