MIASTA.ORG :: Berlin - Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
51° N, 0° W
Ludność:
12 mln
Powierzchnia:
1607 km2
Burmistrz:
Boris Johnson
Powstanie:
42 r. n.e.

Otyłe osoby będą zmuszane do ćwiczeń?

Otyłe osoby będą zmuszane do ćwiczeń?

Otyli mieszkańcy dzielnicy Westminster, którzy pobierają zasiłki z lokalnego urzędu mogą być już wkrótce skierowani na przymusowe ćwiczenia. Odmowa ma skutkować częściową utratą praw do zasiłku.

Przymusowe ćwiczenia mają być przepisywane wybranym osobom przez lekarzy rodzinnych. Urząd dzielnicy chce wydawać specjalne karty magnetyczne, które będą odbijane przez pacjentów przed wejściem na salę gimnastyczną lub pływalnię.

Pomysł Westminster Council spotkał się jednak z krytyką wśród części ekspertów. Według prof. Johna Wassa z Royal College of Physicians osoby z nadwagą muszą chcieć się jej pozbyć, a publiczne zmuszanie ich do tego powoduje pewnie wątpliwości. Z kolei Alex Thomson ze stowarzyszenia Localis twierdzi, że nowy przepis będzie dyskryminował osoby, które ćwiczą na własną rękę w swoich domach. Dr Lawrence Buckman z Byrtyjskiego Stowarzyszenia Lekarzy uważa pomysł za drakoński i głupi.

Wielka Brytania posiada jeden z największych odsetków osób z problemami z nadwagą i otyłością na świecie. Obecnie z tym problemem zmaga się 1/4 dorosłych Brytyjczyków, a do 2050 r. liczba ta podwoi się. Ministerstwo Zdrowia szacuje bezpośrednie koszty leczenia otyłości i schorzeń z nią związanych na ponad 5 mld funtów rocznie.

Dodano: 05.01.2013 14:43
Przeczytano: 2004 razy

Dodaj Komentarz


Komentarze

Brak Komentarzy.

Podobne wiadomości

Copyright by Michał Kalinowski © 2005 - 2020