MIASTA.ORG :: Berlin - Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
51° N, 0° W
Ludność:
12 mln
Powierzchnia:
1607 km2
Burmistrz:
Boris Johnson
Powstanie:
42 r. n.e.

Atak na Polkę niosącą znicz olimpijski

17-letni chłopak zaatakował Annę Skórę, lekkoatletkę AZS UMCS Lublin. Próbował jej wyrwać pochodnię z ogniem olimpijskim.

Lekkoatletka z Lublina należała do grupy Polaków, którzy brali udział w olimpijskiej sztafecie. Nastolatek zaatakował ją w miasteczku Gravesend niedaleko Londynu.

Stał przy jezdni między dwoma zaparkowanymi samochodami. Kiedy znalazła się na jego wysokości, zaatakował, ale ognia nie udało mu się przechwycić. Natychmiast zareagowała pięcioosobowa ochrona, która towarzyszy sztafecie. Potem nastolatek trafił w ręce policji.

Akcja od 0:15:

Łącznie w sztafecie olimpijskiej bierze udział kilka tysięcy osób. Razem pokonają 8 tys. mil, a bieg zakończy się 27 lipca na Stadionie Olimpijskim. W piątkowym etapie sztafety brał udział m.in. Mariusz Czerkawski.

Natomiast dzisiaj w polskiej ekipie pobiegną m.in. dwukrotny medalista olimpijski (brąz w Barcelonie 1992, srebro w Atlancie 1996) i rekordzista kraju w skoku wzwyż (2,38) Artur Partyka, polarnik Jan Mela, podróżniczka Beata Pawlikowska, aktor Michał Żebrowski.

Dodano: 21.07.2012 12:48
Przeczytano: 2885 razy

Dodaj Komentarz


Komentarze

Brak Komentarzy.

Podobne wiadomości

Copyright by Michał Kalinowski © 2005 - 2020