MIASTA.ORG :: Berlin - Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
51° N, 0° W
Ludność:
12 mln
Powierzchnia:
1607 km2
Burmistrz:
Boris Johnson
Powstanie:
42 r. n.e.

Mężczyzna wziął zakładników, groził bombą

Mężczyzna wziął zakładników, groził bombą

Uzbrojony mężczyzna wtargnął w piątek po południu do jednego z budynków w centrum Londynu i zabarykadował się na piątym piętrze razem z czterema osobami. Na szczęście już się poddał, nikomu nic się nie stało.

Wiadomo już, że chodzi o niejakiego Michaela Greena. Mężczyzna "uzbrojony" w kanistry z płynnym gazem wtargnął do jednego z domów w centrum Londynu i zabarykadował się na piątym piętrze razem z czterema osobami. Groził wysadzeniem budynku w powietrze. Policja zamknęła Tottenham Court Road, przy której stoi budynek, ewakuowała też ludzi z okolicznych biur, sklepów i kawiarń. Na miejsce zdarzenia wezwano policyjnych snajperów i straż pożarną.

Green wszedł do siedziby prywatnej firmy logistycznej przy Tottenham Court Road z pretensjami do jej pracowników. Firma organizuje między innymi szkolenia zawodowe kierowców ciężarówek i Green, który kilkakrotnie oblał egzaminy kwalifikacyjne, żądał zwrotu pieniędzy. Wśród czterech osób, które wziął za zakładników, był prawdopodobnie dyrektor firmy.

Dodano: 28.04.2012 20:51
Przeczytano: 1934 razy

Dodaj Komentarz


Komentarze

Brak Komentarzy.

Podobne wiadomości

Copyright by Michał Kalinowski © 2005 - 2020