MIASTA.ORG :: Berlin - Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
51° N, 0° W
Ludność:
12 mln
Powierzchnia:
1607 km2
Burmistrz:
Boris Johnson
Powstanie:
42 r. n.e.

Policjanci sprawdzają Londyn przed ślubem księcia

Policjanci sprawdzają Londyn przed ślubem księcia

Londyńscy policjanci przeszukują Londyn w poszukiwaniu materiałów wybuchowych i ukrytych broni. Wszystko po to, by w dniu ślubu księcia Williama i Kate Middleton zapewnić książęcej parze maksimum bezpieczeństwa.

Sprawdzane jest wszystko - studzienki ściekowe, lampy uliczne, nawet światła uliczne w Westminsterze. Takie działania nie ustaną aż do dnia slubu.

Policja w stolicy Wielkiej Brytanii obawia się, że ślub książecej pary może być potencjalnym celem wielu ataków, bo uczestniczyć w nim będzie rodzina królewska, a także ministrowie, 50 głów państw i liczne grono celebrytów.

Widownia tego wielkiego spektaklu też nie będzie mała. Szacuje się, ze za pośrednictwem telewizorów obejrzy ją blisko dwa miliardy ludzi. Oficerom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo uroczystości tym bardziej zależy na tym, by wszystko poszło zgodnie z planem.

- Oficerowie są znakomicie wyszkoleni i będą sprawdzać wszystkie podejrzanie wyglądające rzeczy nawet w trakcie uroczystości - zapewnił insp. Ian Fairman z londyńskiej policji.

Dodano: 19.04.2011 11:47
Przeczytano: 2467 razy

Dodaj Komentarz


Komentarze

Brak Komentarzy.

Podobne wiadomości

Copyright by Michał Kalinowski © 2005 - 2020