MIASTA.ORG :: Berlin - Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
51° N, 0° W
Ludność:
12 mln
Powierzchnia:
1607 km2
Burmistrz:
Boris Johnson
Powstanie:
42 r. n.e.

Brytyjska policja nie będzie chronić wnuczek Elżbiety II

Brytyjska policja nie będzie chronić wnuczek Elżbiety II

Wnuczki Elżbiety II, księżniczki Eugenie i Beatrice - córki księcia Yorku Andrzeja z małżeństwa z Sarah Ferguson stracą całodobową ochronę policyjną, co pozwoli zaoszczędzić policji około pół miliona funtów rocznie - twierdzi Sunday Times.

Szef londyńskiej policji Paul Stephenson powiedział resortowi MSW, że borykającej się z ograniczeniami budżetowymi policji nie stać na koszt ochrony 22 członków rodziny królewskiej, oceniany na 50 mln funtów rocznie.

Wśród 22 osób korzystających z policyjnej ochrony są tzw. pomniejsze królewiątka. Do tej kategorii zalicza się m.in. księżniczki Beatrice i Eugenie, obecnie na studiach. W przeszłości media zwracały uwagę, że korzystają one z ochrony rozbijając się po egzotycznych państwach świata albo w czasie pobytu w nocnych klubach. Nad bezpieczeństwem 20-letniej Eugenie, studiującej na pierwszym roku na uniwersytecie w Newcastle, czuwa dwóch policyjnych ochroniarzy. Na rachunek za ochronę, sięgający co najmniej 250 tys. funtów rocznie, składają się ich pensje, koszty zakwaterowania, wydatki na życie i podróże. 21-letnia Beatrice studiuje w Londynie. Także ona korzysta z całodobowej ochrony.

Zgodnie ze zmianami zaaprobowanymi przez komitet Ravec odpowiedzialny za osobistą ochronę VIP-ów, złożony z przedstawicieli aparatu bezpieczeństwa, MSW i policyjnych speców od antyterroryzmu, córki księcia Yorku będą korzystały z ochrony policyjnej tylko wówczas, gdy będą uczestniczyć w imprezach publicznych wysokiej rangi.

Dodano: 15.06.2010 10:47
Przeczytano: 2446 razy

Dodaj Komentarz


Komentarze

Brak Komentarzy.

Podobne wiadomości

Copyright by Michał Kalinowski © 2005 - 2020