MIASTA.ORG :: Berlin - Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
51° N, 0° W
Ludność:
12 mln
Powierzchnia:
1607 km2
Burmistrz:
Boris Johnson
Powstanie:
42 r. n.e.

Lis wykradł zwłoki dziecka

Szokująca praktyka chowania dzieci z najbiedniejszych londyńskich rodzin w masowych grobach doprowadziła do tego, że ciało jednego z noworodków zostało wykradzione przez lisa.

Gazeta Evening Standard ujawnia przypadek, który miał miejsce we wrześniu ubiegłego roku na terenie Battersea New Cemetery. Z otwartego zbiorowego grobu, w którym znajdowały się w sumie szczątki trzynastu dzieci, znikły zwłoki jednego noworodka.

O dziecku wiadomo jedynie, że pochodziło z biednej afrykańskiej rodziny mieszkającej na południu Londynu. Tekturowa trumienka, w której zostało pochowane, rozłożyła się po upływie sześciu tygodni. Uważa się, że ciało dziecka zostało wywleczone z niedostatecznie zabezpieczonego grobu i zjedzone przez lisa.

Codziennie na koszt miasta chowana jest przynajmniej jedna osoba. W trakcie ostatnich 12 miesięcy około 250 przypadków dotyczyło noworodków i dzieci poniżej 12 roku życia. Niektóre z nich grzebane były w grobach, w których znajdowało się nawet do trzydziestu ciał. Mogiły pozostają otwarte do momentu "wypełnienia", co czasem zajmuje nawet do dwóch lat. W tym czasie przykryte są jedynie luźnymi deskami, co czynie łatwo dostępnymi dla żyjących w okolicy dzikich zwierząt.

Dodano: 25.03.2010 22:00
Przeczytano: 1518 razy

Dodaj Komentarz


Komentarze

Brak Komentarzy.

Podobne wiadomości

    Copyright by Michał Kalinowski © 2005 - 2020