MIASTA.ORG :: Berlin - Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
51° N, 0° W
Ludność:
12 mln
Powierzchnia:
1607 km2
Burmistrz:
Boris Johnson
Powstanie:
42 r. n.e.

Wieżowiec stopił karoserię zaparkowanego auta

Wieżowiec stopił karoserię zaparkowanego auta

Nowo budowany londyński wieżowiec przy 20 Fenchurch Street nazywany "Walkie-Talkie" kilka dni temu osławił się tym, że zadziałał jak gigantyczna soczewka skupiająca promienie słoneczne i roztopił karoserię zaparkowanego nieopodal jaguara.

Szklanej elewacji 37-piętrowego wieżowca wystarczyły zaledwie 2 godziny by poważnie uszkodzić lusterko i górną część karoserii. Szkody zostały wycenione na ok. 1000 funtów. Deweloperzy już wypłacili odszkodowanie właścicielowi samochodu.

Z pierwszych pomiarów wynika, że podobna wiązka promieni słonecznych pada na ulice położone na południe budynku przez co najmniej 2 godziny dziennie, osiągając temperatury od 91 do 117 st. Celsjusza. Zjawisko to wynika ze specyficznej bryły wieżowca, która jest zakrzywiona lekko w dół.

Dziennikarzom gazety Daily Mail pod wpływem promieni udało się nawet usmażyć jajko sadzone, z kolei rowerzyści skarżą się na nadtopione siodełka, a na wycieraczkach okolicznych domów można dostrzec powypalane czarne plamy.

Dodano: 09.09.2013 20:19, Źródło: BBC London, Dialy Mail, Komentarze: 0

Starcia w Londynie. Zatrzymano lidera EDL

Starcia w Londynie. Zatrzymano lidera EDL

Policja zatrzymała w sobotę wieczorem we wschodniej części Londynu co najmniej 160 osób, starając się zapobiec starciom skrajnie prawicowej grupy EDL (English Defence League) z muzułmanami z antyrasistowskiej organizacji UAF (United Against Fascism).

Większość zatrzymanych to muzułmanie - uczestnicy znacznie liczniejszej kilkutysięcznej kontrdemonstracji, która odbyła się w bliskiej odległości od miejsca, gdzie zebrała się EDL. Policja usiłowała utrzymać z dala od siebie obie grupy, ale część uczestników wiecu UAF wyłamała się z policyjnego kordonu.

Władze zgodziły się na wiec kilkuset członków EDL pod warunkiem, że nie wejdą oni na teren licznie zamieszkałej przez muzułmanów dzielnicy Tower Hamlets. W piątek sąd utrzymał te ograniczenie w mocy.

Wśród zatrzymanych jest 30-letni lider EDL Tommy Robinson. Policja postawiła mu zarzut podżegania do rasistowskich zajść. Innym aresztowanym postawiono zarzuty posiadania noży i innych niebezpiecznych przedmiotów, a także wykroczeń przeciw porządkowi publicznemu.

Do pilnowania porządku zmobilizowano 3 tys. policjantów.

EDL działa od 2009 r. Głosi hasło powstrzymania islamizacji Wielkiej Brytanii.

Dodano: 09.09.2013 13:01, Źródło: TVN24, Komentarze: 0

Koniec płatności gotówkowych w autobusach?

Koniec płatności gotówkowych w autobusach?

Prawdopodobnie już od 2014 r. w żadnym z londyńskich autobusów nie będzie można kupić biletu u kierowcy, a wszystkie przejazdy będą opłacane za pośrednictwem kart Oyster.

Według danych przedsiębiorstwa Transport for London (TfL), obecnie z możliwości zakupu biletów u kierowcy korzysta zaledwie 1% pasażerów, podczas gdy jeszcze 10 lat temu odsetek ten przekraczał 20%.

Obsługa płatności gotówkowych na pokładach autobusów kosztuje TfL aż 24 miliony funtów rocznie, co przy niewielu korzystających jest nieopłacalne.

Ostateczna decyzja o wycofaniu tego rodzaju sprzedaży biletów ma zapaść 11 października br. po konsultacjach społecznych. Istnieją bowiem obawy, że odejście od systemu płatności u kierowców może być poważnym utrudnieniem dla turystów i osób rzadko korzystających z komunikacji miejskiej.

Dodano: 20.08.2013 12:09, Źródło: Własne, Komentarze: 0

Powstanie nowy Kryształowy Pałac?

Powstanie nowy Kryształowy Pałac?

Kryształowy Pałac, słynna budowla epoki wiktoriańskiej w której w 1851 r. odbyła się wystawa światowa, ma szanse zostać wzniesiona na nowo. Plany wybudowania repliki obiektu ujawnił właśnie chiński inwestor.

Wierna kopia Kryształowego Pałacu ma stanąć w Crystal Palace Park w dzielnicy Bromley, czyli w tym samym miejscu gdzie zlokalizowany był oryginalny pałac, który został doszczętnie strawiony przez pożar w 1936 roku.

Władze miasta oraz dzielnicy Bromley wyrażają aprobatę dla planów inwestora.

Więcej na temat Kryształowego Pałacu: klik

Dodano: 28.07.2013 21:06, Źródło: BBC London, Komentarze: 0

Dwie osoby ranne na festiwalu Wireless Music

Dwie osoby ranne na festiwalu Wireless Music

Dwóch mężczyzn przewieziono wczoraj do szpitala po tym jak zostali zranieni nożem podczas londyńskiego festiwalu Wireless Music.

Atak miał miejsce ok. godziny 21 w niedzielę na terenie parku królowej Elżbiety w wiosce olimpijskiej, gdzie odbywa się trzydniowy festiwal. Jak dotąd, policji nie udało się ustalić sprawców zdarzenia.

Ofiary to mężczyźni w wieku ok. 20 lat, stan jednego z nich jest krytyczny.

Osoby, które mogą znać tożsamość nożownika są proszone o kontakt z policją Scotland Yard.

Dodano: 15.07.2013 11:08, Źródło: BBC London, Guardian, Komentarze: 0

« nowsze starsze »
Archiwum wiadomości
Kanał RSS
Copyright by Michał Kalinowski © 2005 - 2019